Dom

Co należy wiedzieć o sadzeniu cebulek kwiatowych?

Jesień to idealny czas na sadzenie i przeszczepianie wielu roślin ogrodowych – drzew, krzewów i kwiatów. Wtedy jest czas sadzić cebulki kwiatowe tulipanów, hiacyntów, żonkili, szafranu, czosnku i innych jesiennych roślin. W okresie wegetacyjnym powinny te rośliny jednak wzmocnić swoje cebulki, bulwy lub kłącza, dzięki czemu ożywiają się wkrótce po zimie.

Nawożenie i czas sadzenia

Bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie gleby z chwastów. Na glebach bardzo lekkich i sterylnych dodaje się kompostowanie, żyzną glebę ogrodniczą i torf. Możemy także wzbogacić glebę nawozami organicznymi i mineralnymi. Cebulki https://www.gardenowo.pl/nasiona/cebulki-kwiatow/ można sadzić od połowy sierpnia, ale najlepiej jest robić to przed początkiem października. W porze jesiennej te rośliny nie są zbyt dekoracyjne, więc warto je uprawiać, na przykład w pobliżu wspaniałych roślin zielonych, których liście stopniowo pokrywają resztki cebul.

Miejsce sadzenia i środki ochrony

Duże cebule sadzi się w wolnych miejscach wśród innych roślin, a małe rośliny, takie jak przebiśniegi, i szafiry, można sadzić nawet pod krzakami i drzewami liściastymi. Dobrą ochroną przed kilkoma gryzoniami są kosze do sadzenia cebulek. Łatwo jest również usunąć je z ziemi, jeśli to konieczne po kwitnieniu i przechowywać je na następny sezon.