Jaki wybrać bagażnik rowerowy?

Bagażniki samochodowe dachowe są najpopularniejszym sposobem transportu rowerów. Na pewno lubimy bagażniki samochodowe na dach ze względu na ich ceny stosunkowo niskie. Na dachu zmieścić także możemy nawet do pięciu rowerów. Minusem takich bagażników jest zwiększanie oporu powietrza, które stawia samochód podczas jazdy, co poskutkuje na pewno o wiele większym spalaniem. Musimy także pamiętać, że aby rower na dachu zamontować musimy go podnieść i to na sporą wysokość. W przypadku ciężkich rowerów oraz słabszych osób może się to okazać wysoce problematyczne. Podczas jazdy musimy na pewno zachować sporą ostrożność z uwagi na wysokość samochodu powiększoną. Znane są takie przypadki, że ktoś próbował wjechać na miejsce parkingowe ze zbyt niskim fachem i spowodował stłuczkę. Skutki te mogą być w skutkach naprawdę tragiczne.

Zasadniczo wyróżnia się dwa rodzaje dachowych bagażników. Są to takie, które rower łapią za ramę oraz także takie, które wymagają od nas demontażu koła przedniego, a rower się montuje w sposób bezpośredni na widelcu. Kolejną możliwością, z której możemy skorzystać jest bagażnik, który montujemy na klapie tylnej samochodu. Większość modeli bez żadnego problemu pomieści od dwóch do czterech rowerów. Wadą takowych bagażników jest montaż dosyć czasochłonny oraz mocno ograniczone dostęp do bagażnika podczas jazdy samochodem. Dla osób z dziećmi może to być nieco kłopotliwe. Do zalet możemy zaliczyć małe rozmiary takowego bagażnika.

Jak widać możliwości naprawdę jest sporo. Każdy z nas znajdzie coś ciekawego dla siebie, co będzie dla nas strzałem w dziesiątkę.