Dom

Siłowniki do bramy

Siłowniki do bramy służą do jej otwierania i zamykania. Są one dostępne w różnych rozmiarach i mocach, dlatego warto wiedzieć, jaki siłownik będzie odpowiedni dla Twojej bramy. Pamiętaj także, że siłownik musi być dopasowany do typu bramy (np. skrzydłowej, przesuwnej itp.).

Jaki siłownik do bramy wybrać?

Przede wszystkim należy określić, jakiej mocy siłownik będzie potrzebował. Dobrze jest wybrać model o mocy 10-20% większej niż zalecana dla danego typu bramy. Dzięki temu masz pewność, że siłownik będzie w stanie poradzić sobie ze swoimi obowiązkami, nawet jeśli Twoja brama ma tendencję do zacinania się lub jest narażona na duże obciążenia (np. wiatr).

Następnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze siłownika do bramy, jest sposób jego montażu. Niektóre modele mogą być przymocowane do ściany lub słupa, inne muszą być zamontowane bezpośrednio na bramie. Jeśli nie jesteś pewien, jaki model wybrać, skontaktuj się ze sprzedawcą lub producentem.

Pamiętaj także o tym, że siłownik do bramy musi być dopasowany do typu bramy. Niektóre modele mogą być stosowane tylko z określonymi typami bram (np. skrzydłowymi lub przesuwnymi), dlatego upewnij się, że wybrany przez Ciebie model jest odpowiedni dla Twojej bramy.

Przy wyborze siłownika do bramy należy także zwrócić uwagę na jego funkcje dodatkowe. Siłowniki oferują dziś coraz więcej funkcji, które mogą ułatwić codzienne korzystanie z bramy. Dobrym przykładem są siłowniki ze sterowaniem bezprzewodowym – ich obsługa jest prosta i wygodna, a do tego nie trzeba montować żadnych dodatkowych elementów.