Dom

Piła akumulatorowa. Idealna do prostych prac w ogrodzie

Każdy, kto posiada ogród, musi wykonywać w nim różne prace porządkowe i dbać o rośliny. Bardzo często pojawia się konieczność przycinania gałęzi drzew. Oczywiście zawsze do tego celu można użyć piłki ręcznej. Przy gałęziach o minimalnej średnicy wystarczy sekator. Te grubsze jednak dużo wygodniej przycinać piłą mechaniczną. Nie musi to być jednak pilarka spalinowa. Takie pilarki sprawdzają się bardziej przy grubszych konarach. Do przycinania cieńszych gałęzi wystarczy piła akumulatorowa.

Piła akumulatorowa. Jaką kupić?

Rozważając zakup piły akumulatorowej, trzeba przyjąć pewne kryteria wyboru. Na pewno nie warto kupować piły, która jest zbyt krótka, bowiem przy przycinaniu grubszych gałęzi praca będzie bardzo utrudniona. Nie należy też kupować piły, której akumulator nie jest zbyt pojemny. Taka piła akumulatorowa po krótkim czasie działania po prostu będzie wymagać podładowania. Dobrze jest kupić piłę z dwoma akumulatorami. Gdy jeden się rozładuje, wystarczy podłączyć drugi i kontynuować pracę.

Jak dbać o piłę akumulatorową?

Aby taka piła na długo zachowała sprawność, nie można zapominać o jej regularnym czyszczeniu i smarowaniu zarówno łańcucha jak i innych ruchomych elementów. Łańcuch też zawsze powinien być naostrzony. Można go ostrzyć samodzielnie, można tez oddać od czasu do czasu łańcuch do naostrzenia. Taka usługa kosztuje niewiele.

Warto tez dbać o stan akumulatora lub akumulatorów. Powinny być zawsze naładowane. Trzeba wiedzieć, że akumulator rozładowany do zera i pozostawiony na dłużej, może już nie nadawać się do użytku. Trzeba tez pamiętać, ze akumulator nie powinien być narażony na działanie niskich temperatur. W okresie zimowym więc piłę warto przechowywać w pomieszczeniu, w którym panuje dodatnia temperatura.