Dom

Jak umeblować pokój dzienny?

Pokój dzienny powinien sprawiać miłe wrażenie. Powinien stać się miejscem, gdzie będziemy wchodzić z wielką przyjemnością. Nigdy nie zaniedbujmy aranżacji tego miejsca. Do wszystkiego należy podejść w odpowiedni sposób. Niejedne meble do salonu na pewno nam się spodobają. W końcu oferta producentów w obecnych czasach jest bardzo duża, więc każdy znajdzie coś, co mu się spodoba. Przy czym nie każdy zestaw będzie pasował do naszych wnętrz. Pamiętajmy o kilku istotnych zasadach przy aranżacji pokoju dziennego.

Na samym początku należy wspomnieć o tym, że do małego salonu nie można kupować dużych zestawów meblowych. Dlaczego? Ponieważ mogą one w całości przytłaczać wnętrze. W szczególności, jeżeli wybierzemy coś ciemnego. Lepiej zdecydować się na coś mniejszego, co będzie doskonale komponowało się z całą przestrzenią. Jeżeli chodzi o duży pokój dzienny, nie można decydować się na zbyt małe meble, ponieważ mogą one “ginąć” w całej przestrzeni. Zbyt małe elementy wyposażenia wnętrz wyglądają nieestetycznie, a przecież nie to taki efekt nam chodzi w pokoju dziennym.

Lepsze będą jasne meble do salonuczy też lepiej postawić na coś ciemniejszego? To wszystko zależy od tego z jakim pomieszczeniem mamy dokładnie do czynienia. Do małego salonu lepiej wybrać jaśniejsze odcienie kolorystyczne. Dobrze w takich wypadkach spisuje się beżowy, kremowy, ale nie tylko. Co więcej, można zdecydować się na dwa lub maksymalnie trzy odcienie kolorystyczne, dzięki czemu wszystko będzie prezentować się w ciekawy sposób. Z większą ilością kolorów nie warto przesadzać. Jasne kolory optycznie powiększają całą przestrzeń W dużym pokoju dziennym można pozwolić sobie na nieco ciemniejsze odcienie kolorystyczne, które można rozjaśnić przy pomocy jaśniejszych dodatków ustawionych w całej przestrzeni. Ciemne kolory cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród wielu osób.

Jeżeli znamy już dokładne wymiary pokoju dziennego, możemy kupić meble do salonu, a potem możemy zdecydować się na to jaki kolor ścian należy wybrać oraz w jaki sposób powinna być wykończona podłoga, czy też ściana. Wiele osób robi odwrotnie, co jest złe. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Lepiej zmienić farbę, która kosztuje zdecydowanie mniej od nowego zestawu meblowego. Jeżeli będziemy znać podstawowe zasady urządzania pokoju dziennego, wszystko uda nam się wykonać w dobry sposób. Salon ma być miejsce, gdzie nie tylko będzie gromadzić się cała rodzina. Będzie to także miejsce, gdzie będziemy zapraszać gości na kawę, itd.