Bagażnik samochodowy

Jeśli podróżujesz z więcej niż jednym rowerem i nie chcesz wynajmować vana lub jechać samochodem na szlak, najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w bagażnik rowerowy. Bagażniki samochodowe mogą być zamontowane na samochodzie, ciężarówce, SUV-ie, minivanie i umożliwiają przewożenie rowerów oraz oszczędzają miejsce i czas zarówno Twój, jak i Twojego pojazdu.

Jak wybrać odpowiedni bagażnik samochodowy do swojego auta? Zakup bagażnika dachowego nie zawsze jest taki prosty. Przede wszystkim akcesorium to ma nam służyć przez lata, dlatego warto zainwestować czas w poszukiwania odpowiedniego przedmiotu. Przy wyborze produktu powinniśmy skupić się na jego jakości i niezawodności, a nie na efekcie wizualnym. Główną zaletą tego sprzętu jest to, że znacznie zwiększa on możliwości przewozowe pojazdu. Warto zaznaczyć, że podczas dalekich podróży lepiej unikać montowania rowerów na tych bagażnikach ze względu na znaczne drgania, które mogą doprowadzić do uszkodzenia oryginalnego wyposażenia samochodu.

Każda skrzynka posiada indywidualny mechanizm blokujący. Niektóre są obsługiwane ręcznie, inne elektrycznie. Zależy to od producenta i modelu Państwa samochodu, dlatego prosimy o wybór odpowiedniego pod tym kątem.

Bagażniki samochodowe pozwalają na wygodny i bezpieczny transport roweru. Twój ulubiony rower będzie bezpieczny przed kradzieżą oraz przed uszkodzeniami spowodowanymi przez inne pojazdy. Dodatkowo, specjalna siatka chroni rower przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać podczas przewożenia ładunku na haku holowniczym lub bagażniku dachowym. Systemy haków lub relingów są łatwe w montażu, a bagażnik samochodowy jest łatwy w demontażu, zapewniając Ci wygodne rozwiązanie do transportu roweru.