Krzem organiczny – co należy o nim wiedzieć?

Krzem to jeden z tych pierwiastków, który ma wiele właściwości korzystnych dla naszego organizmu. Czym jest krzem organiczny? Jaki krzem jest najlepiej przyswajalny? Jakie są skutki uboczne przedawkowania krzemu? Serdecznie zachęcamy do lektury poniższego artykułu, który rozwieje wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Czym jest krzem organiczny?

Krzem organiczny to pierwiastek, który jest bardzo ważnym składnikiem procesu związanego z tworzeniem kolagenu i tkanek łącznych. Dodatkowo ma pozytywny wpływ na kondycję skóry, paznokci, włosów. Jest to jeden z tych elementów, który ma szczególne znaczenie podczas porostu kości i ich mineralizacji.

Jaki krzem jest najlepiej przyswajalny?

Najlepiej przyswajalnym krzemem jest kwas ortokrzemowy- w sposób szczególny jego stabilizowana wartość. Jest to inaczej krzem organiczny, któremu poświęcony jest ten artykuł. Forma ta nie ulega polimeryzacji, w konsekwencji jest stabilna. Pierwiastek ten świetnie rozpuszcza się w wodzie, w konsekwencji jego cyrkulacja we krwi jest na satysfakcjonującym poziomie. Wszystko to sprawia, że krzem organiczny jest znacznie efektywniejszy od pozostałych.

Jakie są skutki uboczne przedawkowania krzemu?

Nadmiar krzemu w zdecydowanej większości przypadków jest usuwany wraz z moczem. Właśnie dlatego do przedawkowania nie dochodzi. Przyjmowanie nadmiernych ilości z myślą, że efekt będzie mocniejszy jest błędny i nie powinniśmy w taki sposób postępować. Co ciekawe, nadmierne ilości nie odkładają się we włosach, w przeciwieństwie do odmiennych pierwiastków.