Zostań żeglarzem!

Woda, słońce i żagle. Marzenie wielu ludzi. Jeżeli również należysz do tej grupy, szukasz sprawdzonego sposobu na ich realizację, to warto pomyśleć o zrobieniu patentu żeglarskiego. Możliwości jest wiele. Mieszkając w mieście bez problemu znajdziemy szkoły żeglarskie, gdzie zdobędziemy upragniony patent. Możemy jednak do tego podejść inaczej i połączyć zdobywanie patentu żeglarskiego z urlopem i pobytem na Mazurach. Tak, to zdecydowanie dobra opcja!

Patent żeglarski

Chcąc uzyskać patent żeglarski musimy zaliczyć egzamin zarówno teoretyczny jak i praktyczny. Pierwsza część związana jest ze znajomością przepisów, a druga bezpośrednio z umiejętnościami żeglowania. Kurs na patent żeglarski Mazury zazwyczaj trwa około dwóch tygodni. Jest, to idealne połączenie wypoczynku, relaksu i nauki żeglowania. Taki kurs kompleksowo przygotuje nas do żeglowania, zarówno po jeziorach jak i innych akwenach wodnych.

Czego dowiesz się na kursie?

Oprócz niezbędnej wiedzy teoretycznej na takim kursie zdobędziesz niezbędną wiedzę o budowie i obsłudze jachtów śródlądowych, ratownictwa, locji jak i również meteorologii. Wybierając miejsce na kurs do zdobycia patentu warto jest kierować się zarówno poziomem nauki jak i rozrywki. Jedno i drugie jest bardzo ważne podczas wakacyjnego kursu. W przypadku kursu dla młodszych uczestników należy dobrać kurs w odpowiedniej grupie wiekowej.

Kiedy już zdobędziemy upragniony patent, możemy poszerzyć nasze umiejętności. Do zdobycia zostaje jeszcze patent sternika morskiego lub uprawnienia motorowodniaka. Życzę udanych kursów i wspaniałych przygód pod żaglami. Do zobaczenia na Mazurach!