Optymalizacja stron www

Optymalizacja stron www pod kątem algorytmów wyszukiwarki Google to inaczej SEO (Search Engine Optimization). Optymalizację stron www podzielić można na SEO On Site, SEO Off Site, a także White Hat SEO oraz Black Hat SEO. W tym tekście opiszemy pokrótce, co oznaczają te cztery terminy.

Optymalizacja stron www

Optymalizacja stron www jako SEO On Site to działania podejmowane w obrębie strony internetowej, które mają pozytywny wpływ na jej widoczność w wyszukiwarce. Dla przykładu tego typu działania mogą mieć na celu poprawę wydajności, lepsze dopasowanie słów kluczowych itp.

Optymalizacja SEO On Site to z kolei działania, które są podejmowane poza obrębem witryny i również mają pozytywny wpływ na widoczność w Google.

White Hat SEO to optymalizacja witryn internetowych za pomocą metod zgodnych z wytycznymi wyszukiwarki. Zdecydowanie polecamy tego typu działania wszystkim osobom, które są zainteresowane zwiększeniem widoczności w sieci. Przykładem White Hat SEO jest dbałość o wysoki poziom wydajności strony internetowej, a także na przykład User Experience, czyli doświadczenie użytkownika oraz wysokiej jakości treść.

Black Hat SEO to z kolei działania, które mają wpływ na pozycję w wyszukiwarce, ale łamią zasady zapisane przez twórców wyszukiwarki. Optymalizacja w postaci na przykład upychania fraz kluczowych w obrębie strony www jest przykładem Black Hat SEO. Efekty po takich działaniach mogą co prawda przyjść dość szybko, ale przez to, że Google karze banami oraz filtrami strony łamiące wytyczne, Black Hat SEO nie jest działaniem, które opłaca się na dłuższą metę.

O optymalizacji witryn internetowych należy pomyśleć już na etapie ich tworzenia.