Regeneracja falowników

Źródło: https://centrumregeneracji.pl/

Dlaczego regeneracja falowników to dobre rozwiązanie?

Regeneracja falowników to jedna z podstawowych usług serwisowych, które oferuje nasze Centrum Regeneracji. Jej zakres jest ściśle uzależniony od specyfiki samego przemiennika częstotliwości. Poszczególne modele konkretnych marek różnią się zarówno sposobem pracy, jak i specyfikacją techniczną czy budową. Ich regeneracja będzie efektywna wtedy, gdy uszkodzone elementy mogą być przywrócone do wcześniejszej sprawności lub podmienione na nowe. Falowniki różnych producentów korzystają z odmiennych technologii i zabezpieczeń, przez co zakres i specyfika realizowanych przez nas prac serwisowych są ściśle zależne od parametrów danego modelu oraz rodzaju samej usterki.

Uszkodzenia, usterki i awarie przemienników częstotliwości

Przemienniki częstotliwości należą do najczęściej stosowanej aparatury w branży automatyki przemysłowej i nie tylko. Falowniki różnych marek są coraz bardziej zaawansowane pod względem konstrukcyjnym i technologicznym, co przekłada się na ich zwiększone możliwości zastosowania w konkretnych dziedzinach czy warunkach eksploatacyjnych. Urządzenia te pracują ze sporą intensywnością, a tym samym są dość mocno narażone na problemy z prawidłowym działaniem. Do bezpośrednich uszkodzeń najczęściej dochodzi w przypadku modeli wykonujących prace dotyczące sterowania z dużą precyzją i prędkością, a także kontrolą i regulacją momentu obrotowego. Usterki występują zarówno pod wpływem nadmiernego użytkowania, jak i niewłaściwej obsługi falowników. Problemy pojawiają się nawet w przemiennikach najlepszych marek, również tych o stosunkowo wysokiej klasie ochrony IP.

W jakich etapach przebiega regeneracja falowników?

Regeneracja falowników to usługa, którą polecamy naszym klientom w przypadku znacznej części problemów technicznych z prawidłową pracą takiej aparatury. W naszym Centrum możemy podjąć się przywrócenia do należytego stanu przemienników zarówno montowanych naściennie, jak i tych instalowanych bezpośrednio przy silnik lub w szafie rozdzielczej. Regeneracja w wielu sytuacjach pozwala na skorygowanie nie tylko standardowych awarii, ale też znaczne poważniejszych usterek. Warto pamiętać, że urządzenia te narażone są na problemy w praktycznie każdym momencie bezpośredniej pracy.