Do czego potrzebna będzie mi laweta?

Czym jest laweta i do czego będzie nam potrzebne takie auto? Warto sobie to wyjaśnić, aby być pewnym tego, że taki pojazd będzie nam potrzebny.

Laweta Koszalin to (w ujęciu motoryzacyjnym) pojazd lub przyczepa, która służy do załadunku niesprawnych pojazdów. Równie dobrze można powiedzieć, że jest to platforma załadunkowa, dzięki której można przewieźć większą ilość pojazdów, np. trzy, cztery. Wszystko zależne jest od tego z jaką dokładnie lawetą mamy do czynienia. Obecnie dostępnych jest kilka rodzai lawet. Część z nich to lawety parterowe, a część to piętrowe platformy załadunkowe. Warto wspomnieć o tym, że laweta Koszalin może być wyposażona w wyciągarkę, za pomocą której można wciągać i ustawiać uszkodzone auta na lawecie w bezpieczny sposób. W tego typu lawety najczęściej wyposażona jest profesjonalna auto pomoc, dzięki czemu są oni w stanie dojechać do klientów znajdujących się w potrzebie.

Laweta Koszalin nie tylko wykorzystywana jest do przewożenia samochodów osobowych. Warto pamiętać, że profesjonaliści przygotowani są również do świadczenia pomocy kierowcom samochodów dostawczych, czy też ciężarowych. Jak więc widać, zdecydowana większość kierowców, znajdujących się w potrzebie na drodze, w przypadku holowania może liczyć na pomoc. Chociaż należy pamiętać również o tym, że w przypadku lawety można liczyć również na specjalistyczne holowanie. Np. wtedy, jeżeli trzeba by przewieźć większą ilość pojazdów do komisu samochodowego na handel. Laweta w takim momencie przydaje okazuje się pomocnym pojazdem.